Výlet do Protivína

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Připravujete školní výlet? Přijeďte do Protivína. Nečekaná exotika!

Protivín, to není jenom známý Pivovar Platan. Na návštěvníky se těší i Krokodýlí ZOO, kde můžete v bezpečí pozorovat desítky těchto tajemných predátorů. Čeká na vás Zoologické muzeum plné koster zvířat, expozice Jiřího Koláře, výstava exotické přírody, několik naučných stezek vedoucích krásnou jihočeskou přírodou a mnohem více.


Protivín se na své návštěvníky těší a dobře se o ně postará. Parkování zdarma na náměstí, dětské hřiště za rohem nebo příjemné informační centrum v kaplance vám jistě zpříjemní pobyt ve městě. Bude to tady bavit mámu, tátu a pochopitelně především děti! Na výletě do Protivína si společný volný čas skvěle užijete. Příjemně strávený den můžete zakončit v jedné z protivínských restaurací. Tak vzhůru na výlet!

Cestykrajem Videotour
  • Krokodýlí zoo
  • Naučné stezky
  • Exotická příroda
  • Pivovar Platan
  • Kaplanka
  • Zoologické muzeum
  • Království času

Exotická příroda

Městské muzeum v Protivíně překvapí své návštěvníky tím, že jeho expozice jsou zasvěceny exotické přírodě. Určitě se budete ptát – kde se právě tady vzali tropičtí pavouci, korálové ryby nebo pouštní ještěři?

Město Protivín a Prácheňské muzeum v Písku společně připravily trvalou výstavu z exponátů flóry a fauny získaných při expedičních výpravách dr. Karla Pecla z Prácheňského muzea. Hmyz, ryby, savci či plazi pocházejí z Afriky a z Karibského moře. Na jihu Čech se tak můžete podívat opravdu zblízka na tvory, které byste asi jinak těžko na vlastní oči ve volné přírodě spatřili. Expozici ocení zejména děti předškolního a mladšího školního věku, ty si mohou na některé exponáty doslova posvítit!


Exotická příroda – svět hmyzu

Tato část expozice představuje preparovaný hmyz ze sbírek Prácheňského muzea v Písku a fotografie hmyzu pořízené zoology společnosti ZOOGEOS Bohemia na zahraničních expedicích. Po zmáčknutí příslušného tlačítka se v kuželu světla reflektorů objevují zástupci druhů brouků, motýlů, sarančat a pavouků. Děti se mohou těšit například na největšího motýla na světě.


Exotický svět pod mořskou hladinou

Ani se nemusíte potápět, a svět živočichů obývajících korálový útes tady máte jako na dlani. Na dně jeskyně se skrývá muréna. Dobře si můžete prohlédnout také polorejnoka křídlatého, ale i mořskou želvu, kraby, ježovky nebo různé lastury. Tato část výstavy je doplněna moderní technikou, která umožňuje doplnit si na místě další informace o podmořském světě a jeho obyvatelích.


Exotický svět pobřeží jezer a řek, savan, pouští a hor

V nejmenší části expozice můžeme spatřit krokodýla, želvy, hady a ještěry. Dětským očím rozhodně neuniknou želva sloní nebo pes hřivnatý.


Exotický svět pralesů

Toto je poslední část expozice.

Otevřeno květen–říjen, úterý–pátek 9–12 a 13–16 hodin
V červenci a srpnu také v sobotu 9–12 hodin

Video

Pro zobrazení tohoto videa potřebujete nejnovější verzi Adobe Flash-Player a zapnutý javascript ve Vašem prohlížeči.


Fotogalerie

Fotogalerie Exotická příroda foto č. 1 Fotogalerie Exotická příroda foto č. 3 Fotogalerie Exotická příroda foto č. 4 Fotogalerie Exotická příroda foto č. 5
© 2010 Výlet do Protivína - všechna práva vyhrazena
Skinhome - samolepky na zeď Skinbook - samolepka na notebook Fabrix - pouzdra na notebooky, iPady, iPody, iPhony, mobilní telefony, hard disky, fotoaparáty